
2026 Tahoe Pontoons 2385 LTZ Versatile Rear Lounger 25" SP
$59,995
MSRP: $84,884.00 | Your Savings: -$24,889.00
Description
8.5ft Wide w/25" TubesIncludes:SUZUKI 200HP 4-STROKEFuel InjectionPower TiltMooring CoverSport Performance Package25" TransomLTZ Platinum Edition-Sport High Back ReclinerGarmin Striker 52CVSmoked Chrome DocklightsPull Up CleatsPolished Corner CapsSST Vent CoversIn Tube StorageBlue Ice PackageDual Battery ManagementFloor MattingArm Rest Privacy Curtain25" TransomColor Package-White Walls w/2nd Color BlackBlack CanvasCream White Interior PackageLeon Cream White, Leon Cognac, Koolfab Black AccentCharcoal Seat CladdingRiptide Shadow FlooringVersatile Rear Lounger Seating(4) Chaise LoungesRotocast Helm StandTablePort Side EntryRear Walk Around DeckRear Entry w/Boarding Ladder
Specifications
| Manufacturer | Tahoe Pontoons |
| Model | 2385 LTZ Versatile Rear Lounger 25" SP |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 773718 |
| Primary Color | White/Black |
| Trim Color | Tan |
| VIN | 773718 |
| Condition state | Excellent |
| # of Engines | 1 |
| Beam | 8' 6" |
| Engine Make | Suzuki |
| Engine Model | DF200ATX |
| Engine Type | Outboard 4 Stroke |
| Fuel Type | Gas |
| Horsepower | 200 |
| Hull Material | Aluminum |
| Max Draft | 1' 0" |




















