
2026 Tahoe Pontoons 2585 GEOfish Center Console CRF 25" SP
$85,995
MSRP: $125,013.00 | Your Savings: -$39,018.00
Description
8.5ft Wide w/25" TubesIncludes:SUZUKI 250HP 4-STROKEFuel InjectionPower TiltFurniture CoversSport Performance PackageGarmin 72SC USElectric Power Assist SteeringSilver Plus Sound PackageBlue Ice Lighting PackageDual Battery ManagementBattery Charger(2) Sport Low Back Aft Fishing ChairsColor Package-Black Matte WallsCharcoal CanvasGreat Lakes Interior PackageLeon Graphite, Koolfab CharcoalCharcoal Seat CladdingRiptide Shadow FlooringRear Fish SeatingRotocast Center ConsoleT-TopPort Side EntryRear Walk Around Deck(2)Rear Entry w/Boarding Ladder
Specifications
| Manufacturer | Tahoe Pontoons |
| Model | 2585 GEOfish Center Console CRF 25" SP |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 775020 |
| Primary Color | Black Matte |
| Trim Color | Charcoal |
| VIN | 775020 |
| Condition state | Excellent |
| # of Engines | 1 |
| Beam | 8' 6" |
| Engine Make | Suzuki |
| Engine Model | DF250TXSS |
| Engine Type | Outboard 4 Stroke |
| Fuel Type | Gas |
| Horsepower | 250 |
| Hull Material | Aluminum |
| Max Draft | 1' 0" |























