
2026 Tahoe Pontoons 2585 Grand Tahoe LTD Quad Lounger 27" WG
$125,995
MSRP: $183,993.00 | Your Savings: -$57,998.00
Description
8.5ft Wide w/27" TubesIncludes:SUZUKI 350HP 4-STROKEFuel InjectionPower TiltMooring Cover27 Waveglider PackageSide KeelsSaltwater PackageAdmiral High Back ReclinerSimrad NSX 9 and NSX 7Premium XL Sound PackageIn Tube StorageBlack EX TowerFusion Premium Black Canister SpeakersBattery ChargerElectronic Power Assist SteeringStainless Cladding InsertsFloor MattingArm Rest Privacy CurtainColor Package-Charcoal Matte Walls w/2nd Color BlackBlack CanvasGraphite Interior PackageUltrafine Koolfab Graphite, Ultrafine Silver, Carina Koolfab Black AccentCharcoal Seat CladdingBoardwalk FlooringQuad Lounger Seating(4) Chaise LoungesFiberglass ConsoleTablePort Side EntryRear Walk Around DeckRear Entry w/Boarding Ladder
Specifications
| Manufacturer | Tahoe Pontoons |
| Model | 2585 Grand Tahoe LTD Quad Lounger 27" WG |
| Year | 2026 |
| Condition | New |
| Stock Number | 773769 |
| Primary Color | Charcoal Matte/Black |
| Trim Color | Grey |
| VIN | 773769 |
| Condition state | Excellent |
| # of Engines | 1 |
| Beam | 8' 6" |
| Engine Make | Suzuki |
| Engine Model | DF350ATX |
| Engine Type | Outboard 4 Stroke |
| Fuel Type | Gas |
| Horsepower | 350 |
| Hull Material | Aluminum |
| Max Draft | 1' 0" |





















